Jak vybrat kojeneckou obuv?

Bačkůrky a capáčky patří k základní výbavě každého miminka. Jsou vhodné jak pro miminka v kočárku, tak pro batolata, která ještě neumí chodit, ale už se zkouší postavit na nohy. Výběr různých tvarů a barev na trhu je velký. Botičky pro miminka se vyrábí z mnoha materiálů, jsou zimní zateplené, některé jsou ozdobené malým chrastítkem nebo volánkem, jiné vypadají jako sportovní obuv.
 
 
 

Kde nakupovat

 
Nakupovat můžete v kamenných obchodech, kde si zboží prohlédnete a dozvíte se vše důležité přímo od prodejce nebo můžete nakupovat v internetovém obchodě. Kvalitní internetový obchod nabízí zboží skladem, poskytne Vám informace o době dodání a ochotně Vám poradí ihned přes on-line chat nebo na zelené lince.
 
 

Jak vybrat kojeneckou obuv

 

Capáčky, bačkůrky, ponožky-capáčky to vše je kojenecká obuv, která by měla vydržet určitou zátěž. Musí perfektně sedět na noze, proto je důležité zvolit správnou velikost. Na chladnější dny volte zateplené botičky, do kočárku jsou vhodné capáčky nebo ponožky-capáčky.
 
 
 

Materiál kojenecké obuvi

 

Při výrobě kojenecké obuvi se používají různé materiály od bavlny, froté přes umělé vlákno. Nejlepší vlastnosti mají přírodní materiály jako je třeba bavlna, ne nadarmo je nejpoužívanější a nejoblíbenější tkaninou. U zimních bačkůrků a capáčků je velmi vhodná kombinace přírodních materiálů s umělými.
 
 
 

Barvy a vzory

 

U dětí můžete popustit uzdu fantazie co se barev kojenecké obuvi týče, nic se ale nemá přehánět. I zde by měla být respektována určitá pravidla, a to zejména fakt, že barva botiček by měla ladit s ostatním oblečením, aby i Vaše ratolesti vypadaly pěkně a upraveně.